Gastroenterologia

dr n.med. Janina Zahradnik-Bilska

Specjalizacja: 
specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii

Jest absolwentką Akademii Medycznej w Krakowie. Staż podyplomowy odbyła w latach 1992/1993 w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, gdzie następnie pracowała do 1995 r w Oddziale Chorób Wewnętrznych .Od 1995 r rozpoczęła pracę w Klinice Gastroenterologii CU UJ oraz Oddziale Klinicznym Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii, gdzie pracuje do dzisiaj.
Uzyskała specjalizację z zakresu chorób wewnętrznych (I stopnia w 1996 r i II stopnia w 2000 r) oraz gastroenterologii w 2011r.
Dyplom doktora nauk medycznych otrzymała w 2001 r na podstawie rozprawy doktorskiej z tematu gastroenterologii.
Była uczestnikiem licznych kursów z zakresu gastroenterologii, leczenia żywieniowego i endoskopii przewodu pokarmowego, uzyskując dyplomy umiejętności wykonywania badań endoskopowych w zakresu panendoskopii i kolonoskopii. Regularnie bierze udział w licznych konferencjach gastroenterologicznych.
Zajmuje się schorzeniami przewodu pokarmowego oraz wątroby i trzustki takimi jak choroba refluksowa, zaburzenia motoryki przełyku, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, przewlekłe gastropatie, celiakia, zespół rozrostu flory jelita cienkiego –SIBO, nieswoiste choroby zapalne jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Leśniowskiego-Crohna), zaburzenia czynnościowe przewodu pokarmowego (m.in. zespół jelita drażliwego), przewlekłe zapalenia trzustki, choroba stłuszczeniowa wątroby, przewlekłe choroby zapalne wątroby.
Janina Zahradnik-Bilska - ZnanyLekarz.pl