Kardiologia

Badanie holterowskie EKG

mobileHolter
Nie ma lepszego sposobu na zbadanie Twojego serca

mobileHolter to wysokospecjalistyczne kardiologiczne badanie holterowskie, precyzyjnie diagnozujące zaburzenia rytmu serca z monitoringiem przebiegu badania w czasie rzeczywistym.
Długość badania można dostosować do indywidualnych potrzeb diagnostyki (od 1 dnia, nawet do kilku tygodni).

 

Wskazania do badania mobileHolter:

Omdlenia, zasłabnięcia, utrata przytomności – badanie potwierdzi lub wykluczy przyczynę kardiologiczną
Zaburzenia rytmu serca: kołatanie serca, przyspieszenie bicia serca, uczucie nierównej pracy serca
Choroba niedokrwienną serca - zapis EKG w połączeniu np. z bólem w klatce piersiowej
jest cenną wskazówką dla lekarza prowadzącego
Bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę (zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych)
Wszczepiony rozrusznik serca - ocena sprawności stymulatora serca


 

Twoje serce badać będą najlepsi specjaliści

Nad każdym badaniem, cały czas, czuwa zdalnie Centrum Monitorowania. Jest to zespół doświadczonych techników EKG i specjalistów kardiologii z wieloletnim stażem. Centrum Monitorowania kontroluje jakość zapisu badania w czasie rzeczywistym i w razie wystąpienia problemów technicznych (np. źle przyklejonych elektrod, niejasnego zapisu, wyczerpywania się baterii), kontaktuje się telefonicznie z pacjentem lub opiekunem pacjenta.
Po zakończeniu badania, do 3 dni roboczych, w Centrum Monitorowania powstaje raport z pełnym opisem pracy serca pacjenta. Z pomocą tak szczegółowo i profesjonalnie przygotowanego dokumentu, lekarz prowadzący może rozpocząć terapię najlepiej dostosowaną do potrzeb serca pacjenta.

W ramach usługi mobileHolter pacjent otrzymuje:

  • Badanie holterowskie (24 godzinne lub wielodobowe)
  • Całodobowy nadzór techniczny nad jakością przebiegu badania prowadzony przez wyspecjalizowany personel Centrum Monitorowania
  • Możliwość zgłaszania na bieżąco, poprzez dotykowy ekran urządzenia, odczuwanych symptomów (jak np. duszność, palpitację, zawroty głowy, zmęczenie itp.) - zostają one uwzględnione w raporcie
  • Kompleksowy raport z wynikami badania umożliwiający skuteczną diagnozę pracy serca (do 3 dni roboczych od zakończenia badania)

Badanie metodą Holtera jest bezbolesne i nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Ponadto można wykonać je bez względu na wiek lub przyjmowane leki.